Hatalı Yüzdede Kapanma Sorunu ve Çözümü / Pil yüzdesi sorunu

Android telefon pil yüzdesini yanlış gösteriyor.
Telefonu şarzdan çıkarınca % 100 olan oran 85’e kadar iniyor hızlıca. Sonra yüzde 85 de beklemeye başlıyor.
Sonra normal bir şekilde iniyor 4000 amper de maximum 15 saat beklemede kalıp şarj hemen bitiyor 

Nasıl düzeltebilirim ?

image

Asında buna benzer durumlarda sorun donanım kaynaklı kablolarda yada anakartda bir sorun vardır aslında pil doluluk oranı %15 dir fakat %85 gösterir.

aynı sorun benimde başıma geldi bunun sebebi batarya orjinal değildir yada kablolarda takarken bir sorun vardır bunun çözümü telefonu açıp kabloları söküp yeniden takmak eğer olmzsa kalibrasyon yapınız orjinal batarya aldığınızda  aynı sorun devam ediyorsa  donanım yada kablo kaynaklıdır.

NASIL ÇÖZDÜM 

ben telefonu söküp kabloları çıkarıp yeniden taktım sorun düzeldi.

BU RİSKLİ BİR İŞLEMDİR; TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR.PİLLER VE SORUN HAKKINDA BİLGİ

Pil kaynaklı sorun pilin hücresel yapısının bozulması sonucu belli bir yüzdede ( bu değişken olabilir ) kapasite kaybı olmasıdır. Bu durumda cihaz geç şarj olabilir ve çok hızlı deşarj olabilir. 

Bununla beraber arızalı hücreler sebebi ile tahmini göstergenin hatalı olması ve %40 gibi bir değerde cihazın kapanması demektir. Teknik servise başvurmalı pil ve cihazın akım değerleri ölçülerek işlemlerine devam edilmelidir.Bir de en kötüsü anakart kaynaklı kapanma sorunu. 

Bu her yüzdede olabilecek bir durumdur ve bazen kullanıcılar pil sorunu sanmaktadır. Aslında hata cihazın anakartında olup işlemci power ya da pil konnektörü gibi elektronik parça kaynaklı olabilir. 

İphone için burayı okuyunuz

http://2tekniker.com/iphone-hatali-yuzdede-kapanma-sorunu-ve-cozumu-iphone-pil-sorunu/

Scroll to Top