Onesignal push nedir,php api örneği

Mobil cihazlardan sonra hayatımızın bir parçası haline gelen bildirimler ile web sitelerinindeki haberleri ve indirimleri çok hızlı bir şekilde alabiliyoruz , yada Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı haber , ürün yada içerikleri beğenirse bunları takip etmek isteyecektir , bunun için eskiden RSS kullanıyorduk , fakat şimdi 

“Web Push Notification” kullanıyoruz. 

Birçok notification uygulaması olmasına rağmen ve hatta kendiniz bile bunu yapabilirsiniz , fakat bunların içinde en güzel olanı https://onesignal.com/ ve ücretsiz olmasıyla gönülleri feth ediyor.

Web Push Notification” ın en güzel tarafı anında abonelere bildirim gönderebilme özelliği , örneğin e-ticaret siteniz var ve kampanya yaptınız ve kampnaya 1000 kişi ile sınırlı diyelim , anında abonelere bildirim gidecek ve ilk 1000 kişi indirimden yararlanacaktır. Eğer wordpress kullanıyorsanız hiç fazla birşey ile uğraşmadan  buradan kurulumu hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Eğer kendi yazdığınız bir cms yada siteniz varsa burada onsignal ile kullanıcılara yeni eklenen yazı yada kampanyaları kendi yönetim panelinizden yapabilirsiniz.

Bu konuda geniş bir türkçe anlatımla ve türkçe kod örnekleri ile uygulamayı yazacağım. 

onesignal kurulumu için önce https://onesignal.com/ dan oturum açıyoruz.

image
image

 web  push seçilir 

image

php

Scroll to Top