Yazılımcı için not tutmak lüks değil şart oldu?

Neden mi başlığı böyle attım ,yada biraz sert mi oldu derseniz bu konuda açıklam getirmek durumunda olacağım.

Not tutmak ve aklınıza gelenleri devamlı tut tumak zorundasınız,yazılımcılar devamlı beyni birşey üreten istemesede üreten insanlardır,yolda yürürken,konuşurken yada bi resme baktığınız zaman burdan size bi ilham gelebilir,yada anında bi sorununcevapını hemen bulursunuz bu gibi nedenlerden dolayı not tutmak faydalıdır.

Ayrıca tut tutmanın bir faydası da geçmişi görüp hatalarınız bulmanızı,bir  zamanda kaydettiğiniz aşamayı görmenizi sağlar,yeni bir fikirler ürebilmenizi sağlar,size asla bişey kaybettirmez aksine çok şey kazandırır.

Tavsiyeler:

  1. Çalışma masanızda devamlı ufak not kağıtları tututn yada bilgisayarınızda sticker gibi not programları bulundurun,ama en garantilisi kağıttır.
  2. Yanınzda devamlı not defteri tutun,aklınıza geleni hemen not alın.
  3. Bir defter tuttun,devamlı yazın,ne olursa ne aklınıza gelirse ,günlük tutmak çok faydalıdır ,hiç bişey olmasa bile gunlügünüze gunun en önemli olaylarını,yediğiniz yemekleri not edin yada bunun  gibi küçük şeyleri not etmek çok faydalıdır.
  4. Defterinize en sık kullandığınzı kodları not edin.

Ben şahsım adıma not defterimde o gun yediğim yemekleri,kullandıgım kodları ,aklaıma gelen resimleri çiziyorum,gunluk tutuyorum,daha önce hayatımda yaşadıgım önemli olayları aklıma geldikçe not ediyorum.Bunların Çok faydalı olduğunu görüyorum.

Scroll to Top