Codeigniter eksikleri

Codeigniter eksikleri

CodeIgniter en çok tercih edilen ve hala şu anda hızlı bir şekilde basit web siteleri oluşturmak için en çok tercih edilen PHP framewordür. Sebep olarak, CodeIgniter kullanmak ve anlamak nispeten kolaydır. Dökümantasyonu çok iyidir anlaması kolaydır ve  aynı zamanda kararlı ve birçok kullanıcı tarafından test edilmiş garanti edilebilir , çok büyük bir topluluğu bulunuyor.

Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun büyük olasılıkla zaten bir kişi tarafından çözülmüştür. CodeIgniter’ın gerçekten nasıl kullanılacağını anlamak için PHP OOP ile ilgili bilmeniz gerekenler çok basittir. Diğer frameworklerin aksine kullanmaya başlamak için neredeyse hiç yapılandırma gerektirmez.
Geçtiğimiz birkaç ay içinde, CodeIgniter öldüğü hakkında bir tartışma  olmuştu. Farklı geliştiricilerin bunun için farklı nedenleri verdi. Codeigniter ın PHP5.2 desteklemek niyetinde olduğunu söyleyebilirim

Ekleme  : codeigniter php 5 .3 destekler durumdadır.

CodeIgniter dahili kütüphaneleri örneğin belirli işlemleri gerçekleştirmek için template, yetkilendirme (permission,authorization) kütüphanesi gibi kütüphaneleri desteklemez,hariçi olarak eklenir Kütüphaneler singleton ve  magic yöntemi ile yüklenir.

CodeIgniter ORM yapısını desteklemez, 3 parti olarak yükleyebilirsiniz

Kod yönetimi açısından, CodeIgniter en kötü performanslı fw olarak kabul edilir.[bu herkese göre değişiklik gösterebilir fakat sadece bildiğiniz CI ise bunu kabul etmezsiniz onun için farklı framework yapılarını incelemenizi tavsiye ederim]

HMVC yapısı hariçi olarak eklenmekdedir , bunun olmaması sizi birçok açıdan kısıtlamakdadır, fakat bazı kullanıcılar ve projeler içinde gerekli değildir , fakat bir fw  yapısında olması gereklidir.

Modüler tasarım desenleri eksikliği nedeniyle, CodeIgniter üçüncü parti geliştirici kütüphanelerine güvenmek zorundadır.

Ayrıca bakınız

http://mulzer.tumblr.com/post/24141993116/12-reasons-you-should-switch-from-codeigniter-to

http://www.kalexiko.com/blog/goodbye-to-codeigniter-hello-to-laravel-

http://www.web-and-development.com/laravel-vs-codeigniter/

http://www.dcradionetwork.com/internetmarketingradio/PHP-framework-showdown-Codeigniter-vs-Laravel-vs-Symfony2-vs-Zend2-vs-Yii/41

Scroll to Top